Bugün; 20 Ağustos 2019, Salı
Sandalyede imalat, Tasarım Çeşitliliği ve Konfor
Tarih : 2018.12.04  08:43:48
Yaşadığımız teknoloji çağı birçok farklı ihtiyacı beraberinde getirmiştir. Bunlardan biri de konfordur.

Bu kavram insanların günlük yaşamlarında daha az yorularak daha fazla iş yapabilmelerini sağlamıştır. Konforla birlikte bir başka önemli konunun tasarım olduğunu söylemek mümkündür. Zira insanların kişisel zevk ve beğenilerini ortaya koyma konusunda farklı tasarımlarla kendilerini yansıttıklarını söylemek doğru olacaktır. Hem evinizde hem de herhangi bir mekânda sizi yansıtacak konfor ve tasarımların yer alması hoşunuza gidecek, sizi o mekâna çekecektir. Peki nedir bu konfor ve tasarım unsurları? Sandalye bu noktada parçanın en önemli ayaklarından biridir. Bir sandalye size tasarımda şıklığı hem de konforu sağlayabilir.

 

İlginizi çekebilir : thonet sandalye

 

Ev ve mekânlarında dekorasyonunda tercih edilen eşya ve mobilyalar için çok fazla seçenek imkanı bulunmaktadır. Özellikle iç dekorasyon konusu kimi zaman kendi moda akımlarını bile yaratabilmektedir. Konu dekorasyon olduğundan mobilyalardan, beyaz eşyalara ve hatta elektronik cihazlara kadar pek çok bileşen işe dahil olur. Bu noktada sandalyelerin de ev ve mekan dekorasyonlarında önemli bir paya sahip olduklarını söylemek gerekir. Ne var ki söz konusu alan dekorasyon olduğunda ister ev olsun ister iş yeri olsun, işin içine genel dokuyla birlikte kendi tarzınızı da koymak isterseniz. Kollu ahşap sandalye de tasarım konusunda kendi tarzınızı yaratmanızda size yardımcı olabilir. Evler de salon, mutfak, banyo, yatak odası gibi bölümlerin birbiriyle uyum içinde olmasına dikkat edilir.

 

İlginizi çekebilir : metal ayaklı sandalye

 

Evlerde kullanılan sandalyelerin rahat, konforlu ve ergonomik olmalarının yanında dekorasyona uyumlu olmaları da beklenir. Ham sandalye çeşitleri bu bakımdan bize bir avantaj sağlayabilir. Cilası çekilmemiş, boyanmamış ham sandalyeleri isteğimiz doğrultusunda tasarımlayabiliriz. Kullanacağımız ham sandalye fiyat konusunda çeşitli aralıklara sahiptir. Bu durum bizim ne istediğime bağlı olarak değişir. Aynı şekilde sandalyeyi nerede kullanacağımıza bağlı olarak da.  Çünkü sandalyeyle birbirini tamamlayan mekânlar vardır. İnsanların oturarak vakit geçirdikleri bu mekânlar için sandalye tasarımları hayati önem taşır. Örneğin, modern şehir yaşamının vazgeçilmez duraklarından biri olan kafeler, gün içinde insanların sıklıkla uğradıkları ara duraklar niteliğini kazanmışlardır.

 

 

Bu haber toplam 771 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech