Bugün; 20 Ağustos 2019, Salı
Boşanmalarda Anlaşmalı Boşanma Avukatı İle İşinizi Kolaylaştırın
Tarih : 2018.12.04  08:39:05
İnsanlar evliliği ömürlerinin sonuna kadar mutlu bir aile tablosu içinde yaşamak için yaparlar. Bu noktada çocuk sahibi olur, mal mülk edinirler.

 

Ancak bazen belli bir noktada ilişkilerde tıkanma yaşanabilir. Birbirilerine kaşı kötü duygular beslemeseler bile çiftler hayatlarının kendilerini tatmin etmediğini düşünebilirler. Veya tam tersi, şiddetli anlaşmazlık yaşayıp ayrılmak isteyebilir, bu süreçte de birbirlerine çeşitli suçlamalarda bulunabilirler. Hayat bunlarla ilgili sayısız örneklerle doludur. Boşanma sürecinin daha az hasarlı geçebilmesi için tabii ki çiftlerin birbirlerine anlayış ve saygı göstermeleri, empati yapabilmeleri gerekmektedir. Zaten böyle bir yaklaşıma sahip çiftler yüksek yüzdeyle anlaşmalı boşanmayı tercih etmektedirler. Peki bu yolda süreç nasıl işler?

 

 

Boşanma davalarının genel anlamıyla iki çeşidinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri çekişmeli boşanma davasıdır, diğeri de az önce bahsettiğimiz anlaşmalı boşanma davasıdır. Çekişmeli boşanma davalarında süreci atlatmak bazen epey sancılı olabilmektedir. Ancak iyi bir anlaşmalı boşanma avukatı eşliğinde açılan bir anlaşmalı boşanma davasında her şey sorunsuz ve hızlı halledilebilmektedir. Boşanma avukatı çiftlerin ayrılma süreçlerinde takındıkları tavra göre hareket edecektir. Hukuk çok katmanlı bir yapı olduğundan, Medeni Kanun’un tüm maddeleri ve kapsadığı tüm düzenlemeleri uzman yardımı alarak devreye sokmak hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle anlaşmalı boşanma avukatı tarafından verilecek bir destek, çiftlerin bu süreçte yollarının aydınlatılmasını sağlayacaktır.

 

Boşanma avukatı çiftlerin durumunu analiz ederek onlar için en iyi çözüm yollarını sunabilir. Medeni Kanun’un gerekliliklerini çiftlerin ve onların gelecekleri için olumlu anlamda kullanabilir. Boşanma sürecinden sadece çiftler değil, eğer varsa çocuklar da etkilenebilmektedirler. Anlaşmalı boşanmalarda çocuğun velayeti, mal paylaşımı gibi konular genel anlamda çözülmüş olduğundan, sonraki süreçte izlenecek yol sürecin nihayete ermesini kolaylaştıracaktır. Sağlam zeminde, iyi bir anlaşma boşanma avukatı ile sürdürülen davalar, sonraki yıllarda değişen fikirlerle açılması olası davalardan sizleri koruyacaktır. Hukuk bu anlamda ciddiye alınması gereken bir konudur. Boşanma süreci, boşanma protokolünün hazırlanması, anlaşmalı boşanma sırasında ve sonrasında atılacak adımların belirlenmesi anlamında titiz bir çalışma yürütülmesi önemlidir.

Daha fazlası için . http://aytacyavuz.com/

Bu haber toplam 883 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech