Bugün; 20 Ağustos 2019, Salı
Elektrik Aboneliği Numarası Nasıl Öğrenilir?
Tarih : 2018.08.11  22:54:58
Elektrik abone numarası tamamen kişiye özel olarak oluşturulan ve elektrik aboneliğiniz ile ilgili tüm işlemleri yapabilmenizi sağlayan bir numaradır.

 Abone numaranızı faturanız üzerinden öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda online ortamlarda da öğrenebilirsiniz. İnternet platformlarını kullanarak online elektrik faturanıza ait olan işlemleri de abone numarası ile yapabilirsiniz.

Elektrik aboneliğiniz ile ilgili olan işlemlerin tamamı için abone numarasına ihtiyacınız vardır. Abone numaraları aynı zamanda müşteri numaraları olarak da nitelendirilir.

Abone Numarası ile Ne Gibi İşlemler Yapılıyor?

Abone numaranızı öğrendikten sonra bu numara üzerinden elektrik faturası borcunuzu sorgulayabilir ve dilerseniz faturalarınızı da ödemeye başlayabilirsiniz. İnternet ortamında faturanızı sorgulamak istiyorsanız size abone numaranız sorulur. Abone numaranızı biliyorsanız işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Online fatura sorgulama ya da ödeme talimatı vereceğiniz zamanlarda da abone numarasına ihtiyaç duyarsınız.

Online Abone Numarası Öğrenme  

Abonelik numarasını online platformlar üzerinden öğrenebilmek için fatura sorgulama bölümlerini kullanabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda vergi numarası veya abone numarası sizi karşılar. Vergi numarası kısmını doldurduğunuz zaman kurumsal elektrik aboneliği numaranızı öğrenebilirsiniz. Enerjisa tarafından da sunulan online işlemler merkezinden abone numaranızı öğrenebilirsiniz. Abone no öğrenmek için Enerjisa’nın online işlem merkezini inceleyebilirsiniz.

Abone numarasını öğrendikten sonra elektrik aboneliğiniz ile ilgili dilediğiniz tüm işlemleri online olarak gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Abone numaranızı öğrendikten sonra faturalarınızı takip edebilir ve borçlarınızı da ödeyebilirsiniz. Enerjisa online işlem merkezini kullanarak bankanıza otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Böylelikle faturalarınızı takip etmek ile uğraşmak yerine vaktinizi diğer işlerinize ayırarak zamandan tasarruf elde edebilirsiniz.

İnternet Dışında Abone Numarası Öğrenmenin Yolları

Size düzenli olarak iletilen elektrik faturası üzerinde yer alan sıra numarası size ait olan işletme numarasıdır. İşletme numarası altında ise sıra numaraları yer almaktadır. Sıra numarasının hemen alt satırında ise size özel oluşturulan elektrik aboneliği numaranızı görebilirsiniz. 10 haneli olan elektrik aboneliği numarasını online işlem yaparken kullanabilirsiniz. Abone numaranız 10 haneli değil ise, başına sıfır koyarak abonelik numaranızı oluşturabilirsiniz.

Elektrik abone numaranızı dağıtım şirketlerinin müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenebilirsiniz. Abone numarası, tesisat numarası veya müşteri numarası ile faturalarınızı sorgulayabilirsiniz. Enerjisa’nın çağrı merkezinden de öğrenebileceğiniz abonelik numaranız ile mevcut aboneliğinizi farklı bir yere nakil de ettirebilirsiniz.

Kurumsal Elektrik Aboneliği Numaraları

İşletmenize ait olan abonelik numarasını öğrenmek istiyorsanız yine Enerjisa’nın online işlem merkezini kullanabilirsiniz. Ayrıca gelen elektrik faturanızdaki “tesisat numarası” kısmına göz atarak da abonelik numaranızı öğrenebilirsiniz. Kurumsal abonelikler söz konusu olduğu zaman tesisat numarası geçerlidir.

Enerjisa’nın resmi internet sitesi üzerinden abonelik numaranızı öğrendikten sonra müşteri hizmetlerinden randevu alarak elektrik aboneliğiniz hakkındaki tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.


Bu haber toplam 1259 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech