Bugün; 20 Ağustos 2019, Salı
Gündelik Yaşamımızda Yeni İhtiyaçlara Önemli Örnek
Tarih : 2018.07.18  14:57:25
Bilgi ve zamanın en önemli unsurlar olarak öne çıktığı çağımız, bilginin daha hızlı ve daha kolay ulaşılması ve işlenmesine odaklanmış bir düzlemde gelişmeye devam ediyor.

 Bilgiye en kolay en kısa ve en önemlisi en hızlı şekilde ulaşabileceğimiz yönde yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde, gündelik yaşantımız esnasında kullandığımız laptop, tablet, kamera, akıllı cihazlar ve benzeri taşınabilir aygıtlar ile internet yaşamlarımızın vazgeçilmez kullanım araçlarını oluşturuyor. Kişisel amaçlarla veya iş amaçlı kullandığımız cihaz sayısı sürekli olarak artmaya devam ediyor. Teknolojinin günümüzde ulaştığı seviye itibariyle, bu cihazların daha kullanışlı tek ve taşınabilir hale getirilmesi için kesintisizi araştırmalar sürüyor. Ancak hali hazırda kullandığımız cihazların belirli bir yoğunlukta kullanımı ise, taşınabilir olan bu cihazlarının yüksek oranda enerji tüketmelerine neden olarak, işlevselliği açısından sorunlar oluşturuyorlar. Yoğun şekilde kullanılan akıllı cihazlar, kameralar ve benzeri cihazların şarjları günü geçirmeye yetmiyor ve ya gün içerisinde şarj edilmelerine ya da yedek batarya gibi aparatlara sahip olmayı gerekli kılıyor. Taşınabilir olmalarına rağmen, her birinin farklı şarj kablosuna sahip olması, bir elektrik kaynağı veya priz bulunmasının gerekliliği gibi sorunlar, gündelik yaşam açısından bir sorunun ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu sorunun çözümü odaklı çalışmalar sonucunda geliştirilen bir tür şarj otomatı olan güçmatik, portatif bir şekilde kişinin istediği yere götürebildiği ve aynı zamanda farklı cihaz türlerinin şarj edilebilmesini olanaklı kılan çok başlı sisteme sahip olarak geliştirilmiş.

Bu benzersiz şarj otomatı, dinlenme alanları, cafeler, lokantalar ve benzeri işletmelerin tümünde sunulan artı bir hizmet olarak, müşteri memnuniyetinin artmasına neden olan bir ürün. Halen müşterilerine şarj konusunda yardım amaçlı hizmet sunan çeşitli işletmeler bulunmakla birlikte, bu işletmelerde cihazların prizlere yakın bir yerde olmalarının gerekmesi, müşterilerin cihazlardan ayrı düşmelerine neden oluyor. Ancak kişisel verilerinin bulunduğu cihazları, müşterilerin kendilerinden uzak bir bölgeye bırakma konusunda ki isteksizliği haklı bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Bu aşamada çözüm geliştirmek amaçlı portatif olarak hazırlanmış şarj otomatı güçmatik, müşterilerinizin istediği her yere götürebileceğiniz şekilde dizayn edilmiş. Müşteriler kendi masalarının üzerinde, farklı cihazlarını ekstra kabloya ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde şarj edebiliyorlar. Bu özellikleri müşterilerde büyük bir memnuniyet oluşturuyor ve müşterilerin güçmatik hizmetine olan talepleri de her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda işletmeler açısından güçmatik hizmeti giderek daha zorunlu ve tüketiciler tarafından da yoğun şekilde talep edilen bir hizmet haline geliyor.

 

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
TEKNOLOJİ
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech