Bugün; 19 Temmuz 2018, Perşembe
Kanvas Tablo
Tarih : 2017.02.06  20:30:51
Kanvas Tablo, kanvas kumaş üzerine dijital baskı makineleri ile mürekkep püskürtülmesi suretiyle ve sonrasında da bu bezin farklı ebatlardaki ahşap çerçeve üzerine gerilmesiyle meydana getirilen dijital baskı tablolarına verilen addır.

Baskı teknolojisindeki gelişmeler sayesinde yüksek çözünürlükteki görselleri, orjinaline oldukça yakın seviyede kanvas bezlere aktarmak mümkün olabilmektedir. Günümüzde özellikle iç mekân dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen kanvas tabloların birçok desen ve renkte çeşitleri bulunmaktadır. Kanvas tablolarda seçilen resim desenlerinin renk tonlarında ayar ve doku çalışmaları da yapılabilmektedir.

 

 Kanvas bezinin tamamen pamuktan üretilmiş olmasının kanvas tablo kalitesini arttırma açısından avantaj sağlayıcı bir unsur olmasının yanı sıra yapılacak bakının kalitesi de bu anlamda önem arz etmektedir. http://tabloda.com/ sitesi tablo yapımında dünya sağlık örgütü tarafından onaylanmış baskı boyalarının kullanılmasını tavsiye etmektedir. Solvent bazlı dijital baskı makineleri ile yapılan tablolar kanserojen madde içerdiğinden yaşam alanlarında bu tarz tablolar kullanılmamalıdır. Kanvas tablonun uzunca bir süre kullanılabilmesi için sentetik kanvas tablolardan uzak durulması gerekmektedir. Tablo çerçevesi olarak kullanılacak ahşabın da kolay kolay zarar görmeyecek sağlamlıkta olmasına dikkat edilmelidir.

 

 Kanvas Tablo Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılmalıdır?

 

 Beze son model dijital makinelerin yardımıyla baskı yapılmasının ardından hazır olan bez, ahşap çerçeveye mümkün olduğunca gergin bir şekilde gerilir. Çerçeveye gerilen bez tablonun dış etkenlerden etkilenmesini engellemek ve renklerin canlılığını daha uzun süre koruması amacıyla tuval kumaşlarının üzerine özel yüzey koruyucu kaplama işlemi yapılır. Yüzey koruyucu kaplama yapılmaması halinde kanvas tablonun zamanla rengi solabileceği gibi boyalarının çıkması da mümkün olabilmektedir. Kanvas tablo çivi dışında aparatlar kullanılarak duvarla tablo arasında boşluk oluşturacak şekilde asılmamalıdır. Bu şekilde kullanım tablonun estetik duruş ve görünümünü olumsuz yönde etkileyecektir.

 

 Kanvas tablo kullanımında dikkat edilmesi gereken unsur, tablonun yılda bir kez temiz ve hafif nemli bezle silinmesi ve direk güneş ışığına maruz kalabileceği bir yerde kullanılmamasıdır. Kanvas tablo seçiminde ise önem verilecek detay seçeceğiniz tabloyla dekorasyon uyumunuza dikkat etmenizdir.

 

 Dekoratif alanların yaratılmasında kalite, sağlamlık ve sağlığa uygunluktan ödün vermeden estetik kaygılar taşımak ve kanvas tablo tercihlerinizi http://tabloda.com/ sitesinden buna göre yapmak rahatlığınız açısından önemlidir...

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1551 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
KÜLTÜR-SANAT
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
Wilma Elles'in kocasına haciz işlemi
Wilma Elles ile yaşadığı aşkla tanınan işadamı Kerem Göğüş'e, dolandırıcılık suçundan hakkında haciz işlemi başlatıldı.
En iyi samsun escort bayan ajansına davetlisiniz.
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech