Bugün; 23 Haziran 2018, Cumartesi
Eskişehir İlinde Boşanma
Tarih : 2016.10.29  20:29:24
Boşanmaların çok fazla yaşandığı ülkemizde yapılan evliliklerin yarısından biraz azı boşanma ile sonuçlanmaktadır. Ve bu boşanmaların çoğu beş yıldan daha az sürmektedir.

 

 Ülkemiz nüfusunun büyük bir kısmını karşılayan Eskişehir ili de bu boşanmaların çok fazla rastlandığı illerden bir tanesidir. Eskişehir boşanma avukatı bakımından zengin bir yapıya sahiptir. Boşanma avukatlarının sahip olduğu birçok özellik bulunmaktadır. Anlaşamayan çiftleri karşılıklı olarak dinleyerek onları anlayabilmeli ve onlarla etkili bir şekilde konuşabilmelidir. Sözel bir yeteneğe sahip olduğu gibi ilkeler konusunda da oldukça bilgili olması gerekmektedir. Boşanma avukatı bireyi temsil ettiği için birey adına dosyayla ilgili mahkemelere katılabileceği gibi konuyla ilgili dava açabilme yetkisine de sahiptir.

Eskişehir İli İcra Avukatı

Günümüzde çoğalan haciz işlemleri takibinde haciz memurlarıyla birlikte görev alan en önemli yetkililerden birisi de icra avukatıdır. İcra memuruyla birlikte haciz işleminin gerçekleştiği yere giderek hacize tabii tutulan bireye veya bireylere hukuki anlamda bilgi veren avukatların bu alanda oldukça uzmanlaşmış olmaları bu işlemlerin çok fazla meydana geldiğini göstermektedir. Haciz olayların çok fazla meydana geldiği yerlerden bir tanesi olan Eskişehir ilidir. Eskişehir icra avukatı’nın yaptığı işlemler arasında bireylerin haciz işlemini reddederek avukatın hazırlamış olduğu sözleşmeyi imzalayarak devlete aylık ya da sözleşmede geçen periyotlar halinde borcunu ödemesini sağlamaktadır. Eğer sözleşmeyi kabul etmezlerse davayı belirli bir süre elinde tutup ardından da haciz işlemini gerçekleştirmektedir.

Avukatın Eskişehir İlindeki Yeri

Hukuki olayların takibinde ya da bireylerin temsil edilmesinde büyük rol oynayan temsilcilerden olan avukatın çok fazla görevi bulunmaktadır. Eskişehir de hukuki davalara bakan çok sayıda avukat bulunmaktadır. Eskişehir avukat sayısı fazla olan bir memlekettir. Burada bulunan avukatlarında çok sayıda görevi bulunmaktadır. İlk olarak avukat müvekkilliğini yapabileceği bireylerle görüşerek yardım almak istedikleri konuyu paylaşmalarını sağlar. Eğer avukat bu dava da onları savunabileceğini kabul ederse ardından konuyla ilgili detaylı araştırmalar yaparak müvekkilinin yararına davada savunmasını yapar. Ayrıca avukatın bazı yeteneklere de sahip olması gerekmektedir. Bir kişiyi temsil edecek olan avukatın öncelikle anlama yeteneğini iyi bilmesi gerektiği gibi anlaşma yeteneğinin çok iyi olması gerekmektedir.

 

Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
Wilma Elles'in kocasına haciz işlemi
Wilma Elles ile yaşadığı aşkla tanınan işadamı Kerem Göğüş'e, dolandırıcılık suçundan hakkında haciz işlemi başlatıldı.
En iyi samsun escort bayan ajansına davetlisiniz.
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech