Bugün; 23 Temmuz 2019, Salı
Umrede Alışveriş
Tarih : 2016.09.06  15:59:05
İbadet amaçlı gidilen umre ziyaretlerinde umrenin farzları yerine getirildikten sonra hem civardaki kutsal mekanlar gezilmekte hem de bir miktar alışveriş için zaman ayrılmaktadır.

 Her ne kadar ibadet amaçlı düşünülse de en nihayetinde umre de bir yurt dışı turudur ve kişiler hem kendilerine hem de sevdiklerine bu yabancı ülkeden hatıralar almak istemektedirler. Bunun için her çeşit ürünün, Suudi Arabistan eşarp ve kıyafetlerinin, tespih, kitap, seccade tarzı dini eşyaların yanı sıra Suudi Arabistan’a has yiyeceklerin de bulunabildiği çarşıda para birimi genellikle Suudi Arabistan riyalidir. Yine de kişiler Amerikan Doları ve Euro üzerinden de alışveriş yapabilmektedirler. Türkiye’den ayrılmadan önce Türk Liraları bu para birimlerine çevrilmeli ve olası fazla ücret ödeme durumundan kaçınılmalıdır.

Umre Turları

Türkiye’nin hemen hemen her ilinde bulunan umre tur şirketleri kişilerin vize başvurusundan umre dönüşünde havaalanına inişi kadar bütün detaylarla ilgilen şirketlerdir. Her ne kadar ibadet için de olsa umre aslında bir yurt dışı turudur ve genellikle yaşlı ve daha önce hiç yurt dışına çıkmamış kişiler bu durumda tecrübesizlikten dolayı bazı sıkıntılar yaşayabilir. Bu sıkıntıları ortadan kaldıran umre turları kişilerin her soru ve sorununda destek vermektedirler. Tabi ki her şirketi bir diğeriyle bir tutmak mümkün değildir. Her anda her sorunla ilgilenen tur şirketleri olduğu gibi, yalnızca kendi inisiyatiflerine durumlar gerçekleşeceği zaman sorunlarla ilgilenen şirketler de vardır. Bu gibi durumlarda http://www.silatur.com.tr/umre üzerinden de ayrıntılı bilgi alınabilecek olan Sıla Tur gibi köklü ve güvenilir umre turları araştırılmalıdır.

Umre Fiyatları ve Kudüs

Son değişiklikten sonra Türkiye’den Suudi Arabistan’a umre tur fiyatları Amerikan doları üzerinden hesaplanmaktadır. Bu yüzden umre fiyatları hesaplanırken dolar kuru göz önünde bulundurulmaktadır. Kutsal mekânlara yakınlığına göre fiyatları değişen oteller ve otel yıldızları, seçilecek olan oda ve odada kalacak kişi sayısı, tercih edilecek olan uçuş firması gibi birçok sebep umre fiyatlarında değişkenlik oluşturmaktadır. Mekke ve Medine umresine eklenen Kudüs turu için fiyat değişse de 3 günlük Kudüs turu hem gezen kişilere hem de dünya Müslümanlarına büyük huzur vermektedir.

 

Bu haber toplam 1841 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
EKONOMİ
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan ihraç kararları
Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri'nde çok sayıda general TSK'dan ihraç edildi.
En iyi samsun escort bayan ajansına davetlisiniz.
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech