Bugün; 23 Temmuz 2019, Salı
Sporcu Ek Besin Takviye Ürünleri
Tarih : 2016.03.11  07:29:45
Sporcu Ek Besin Takviye Ürünleri

İnsan vücudu besinlerden aldığı protein, amino asit, karbonhidrat, vitamin, mineral, yağ gibi gıda maddelerine ihtiyaç duyar. Bu gıda maddeleri kişinin sağlıklı bir yaşam sürmesi için gereklidir. Vücuda alınamayan ya da eksik alınan türler olduğunda, vücut yapısında bozulmalar ve ardından hastalıklar meydana gelir. Özellikle sporcuların yaptığı çalışmalar sonrasında vücudun ihtiyaç duyduğu besin maddesi ihtiyacı artış gösterir. Tüketilen gıdalardan yeteri kadar alınamayanlar için ek besin takviye ürünleri devreye girmektedir. Besinlerden yeteri kadar alamadığınız gıda maddeler supplementler içerisinde izole edilerek sunulur. Alınması gereken zamanlar bellidir. Tüketimi sonrasında kişi vücudundaki değişikliği kısa sürede görmeye başlar. Antrenman, doğru beslenmeyle birleştirilerek kullanılan sporcu ek takviye ürünleri yüksek performans kazanımı sağlar. Hardline markası ülkemizde en çok tercih edilen supplementtir. Hardline BCAA Matrix 630 gram ürün zincirli amino asit içeriğiyle kas yapılanmasına ve yenilenmesine etki sağlar. Yoğun antrenmanlar yapanların ihtiyacı olan protein dengesi korunur. Kas gelişimi desteklenir. Ürünün yapısında 2.5 gram Lösin, 1.25 gram Izolösin, 1.25 gram Valin, 5 gram Taurin, 5 gram Glutamin, 2 gram da Arjinin bulunur. İlave şeker, karbonhidrat, yağ mevcut değildir. Spor öncesi kullanılırsa enerji kazanımı olur. Spor sonrası kullanımdaysa kas yapılanması ve yenilenmesi destek olacaktır. Ürün üzerinde yapılan araştırmalar, herhangi bir yan etkisinin olmadığını göstermiştir.

Hardline markasının kalitesini bilen kişiler, yeni başlayacak olanlara önerilerde bulunmaktadır. İnternet üzerinden forum sayfaları incelendiğinde en çok bilinen Hardline markasının olduğu görülür. Hardline ürünleri yalnızca kas yapısı oluşturmak ve egzersizlerde enerji kazandırmak için değil yağ yakıcı özelliklerde de olmaktadır. Hardline Burner 120 Tablet ürünü buna en güzel örnektir. Ürün 116 gr Kafein içerir. Ayrıca 20 mg Karnitin, 100 mg Taurin, 280 mg yeşil çay özü bulunduruyor. Gıda takviyesi olarak adlandırılan ürün sabah akşam olmak üzere 2 defa tüketilir. Yeşil çay özü sayesinde metabolizma hızı artar. Diyet yapanlara önerilen yeşil çay içeriği Hardline Burner ürününde yer alıyor. Bu da ürünün doğal olduğunu ortaya koymaktadır. 120 tabletten oluşan ürün günde 2 kez tüketime uygun olduğundan servis sayısı olarak 60’a denk gelir.

Bilimsel araştırmalara tabii tutulan Hardline ürünleri arasında bulunan Hardline Aol 120 Tablet ürünü büyüme hormonunu etkilemektedir. Büyüme hormonuna etki eden Arjinin, Ornitin, Lisin amino asitlerini içeriğinde bulundurmakla kalmamakta, en ideal şekilde formüle edilmiş halde olmaktadır. Hardline Aol ürünü kas yapılanmasına, onarımına, protein sentezine, bağışıklık sisteminin oluşturulmasına, pozitif nitrojen dengesinin sağlanmasına direkt etki eder. Arjinin insan vücudunda Nitrik oksit oluşturmasını sağlar. Protein sentezinde de görev yaparak, vücut yağının metabolize edilmesini sağlıyor. Nitrik oksit sayesinde damarlar genişlemekte, kan basıncı düşmektedir. Böylece kişi kalp hastalıklarına yakalanma riskini de geride bırakıyor. Besinlerden alınan amino asitlerin de emilimini hızlandırmaktadır. Vücutta bulunan zararlı toksin maddeleri de Ornitin’in varlığı sayesinde yok edilmektedir. İnsan sağlığını olumsuz etkilemeyen ve sağlıklı bir şekilde vücut gelişimine olanak veren içeriğiyle Hardline Aol 120 Tablet, büyüme hormonunu salgılamaktadır. Enzimlerin üretiminde rol oynamaktadır. Yağsız kas kütlesi oluşumu için Hardline Aol eşsiz bir ürün olacaktır. 

Güçlü kasların oluşması için egzersizler kadar önemli olan bir diğer konuda, kişinin beslenmesidir. Beslenmeden kasıt yalnızca yemek tüketimi değildir. Bazı gıda takviyeleri ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin vücudun sentezleyemediği ve kas gelişiminde önemli görev üstlenen bazı amino asit çeşitleri vardır. Bu amino asitleri tedarik etmek için yalnızca sporcu gıdalarının tüketimi yapılmalıdır. Amino asit ve protein üreticilerinden birisi olan Hardline, tüketime sunduğu ürünlerle özel formüllere sahiptir. Özellikle izole whey proteini ürünlerinden olan Hardline Whey 3Matrix 4000 gr ürünü, günlük ihtiyaç duyulan protein miktarını karşıladığı gibi, antrenman yapanların özenle dikkat ettiği ve tüketmek istemediği yağ, şeker, karbonhidrat gibi besin maddeleri de içermez. 3 farklı whey proteini baz alınarak geliştirilmiş olan Hardline Whey 3Matrix, protein açısından oldukça etkili ve faydalıdır. Spor öncesinde tüketildiğinde, ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlar, spor sonrasında da vücudun hızlı bir şekilde toparlanmasına olanak sunar.

 

Bu haber toplam 2157 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
SAĞLIK
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
İlk annelik yaşı 25´e çıktı
İlk annelik yaşı 25´e çıktı
En iyi samsun escort bayan ajansına davetlisiniz.
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech