Bugün; 23 Temmuz 2019, Salı
Kas Yapılanması ve Amino Asit Alımı
Tarih : 2016.03.11  07:27:46
Kas Yapılanması ve Amino Asit Alımı

Maksimum etki için en ideal oranlara sahip olan Hardline BCAA 4:1:1, içeriğinde bulunan L-Isoleucine, L-Valine, L-Leucine gibi maddelerce iskelet kaslarında bulunan en yoğun amino asitleri barındırmaktadır. Kas gelişiminde önemli rol oynayan BCAA’ların emilimi yapılan %90’ını oluşturan Hardline BCAA, egzersiz esnasında vücudun büyümesi için gerekli olan kortisol oranını da sağlar. Bahsettiğimiz BCAA’nın en önemli etkilerinden birisi de kaslarda bulunan proteinlerin parçalanmasının önüne geçmektir. Yapılan bazı araştırmalara göre Hardline BCAA 4:1:1 300 gram ürününün amino asitlerin onarıcı etkilerini artırdığı ve antrenman sırasında kas ağrılarını giderdiği saptanmıştır. Diğer amino asitlerden farklı olarak BCAA’daki amino asitler büyüme ve ağırlığın kontrol edilmesine de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ise uzun süreli ve ağır antrenmanlarda bir yakıt olarak okside olmalarıdır. Alanine-glukoz çevriminde de vücudun kan şekerini istenen düzeye çıkarabilen Hardline BCAA, özellikle kalori kısıtlaması dönemlerinde temel ağırlığı korurken yağın yakılmasını da sağlamaktadır. Ürünün kullanımı ise antrenmanlardan 45 dakika önce ve antrenman sonrasında yapılmalıdır.

En iyi protein tozu markaları arasında yer alan ve  servis gramajı olarak daha düşük varyasyona sahip olan çeşidi ile Hardline Whey 3Matrix 908 gr ürünü spor yapan bireyler tarafından sıkça tercih edilmesi ile birlikte, her bir serviste aynı protein değerlerini sunsa da, tüketim değerleri farklılık göstermektedir. Proteinlerin vücudumuzda parçalanmasını sağlayan amino asitler, genel anlam itibari ile yapı taşımızdır. Esansiyel amino asitler, vücudumuz tarafından sentezlenmemektedir ve yalnızca dışarıdan aldığımız gıda takviyeleri ile tedarik edilebilmektedir. Vücut gelişiminde son derece önemli olan bu amino asitler, protein tozları, BCAA’lar ile alınabilir. Kasların hızlı bir şekilde emilim gerçekleştirmesi, kana daha fazla besin ve oksijen taşınması adına bu tür ürünler son derece yararlıdır. Kas gelişimi için, düzenli beslenme yalnızca yeterli bir kriter değildir. Eğer profesyonel anlamda vücut geliştirme yapıyorsanız, mutlaka sporcu gıdaları tüketerek, vücudun ihtiyaç duyduğu besin maddelerini karşılamanız gerekmektedir. Protein tozunun vücuda sağladığı bir diğer avantaj ise büyüme hormonunun salgılanmasını kolaylaştırarak daha hızlı bir kas gelişimi sağlamasıdır.

Kana en hızlı karışan whey proteini olarak nitelendirilen, Davisco firması patenti ile kullanıcılarına sunulan Hardline Bipro 1400 gr son yıllarda popüleritesini artırarak milyonlarca sporcunun favori ürünleri arasında yerini almayı başarmıştır. Tek bir servisinde sunduğu 2 gram L-Glutamin ve %25 oranındaki etkin BCAA ile geliştirilerek tüketime sunulmuştur. Şeker çeşidi olarak laktoz değerinin sıfır olması ve sporculara etkin bir şekilde protein desteği sunması en büyük artılarındandır. Piyasada muadili olmayan bu ürün, diğer whey ürünlerine göre çok daha hızlı bir şekilde etki gösterir. Protein izolat ürünlerine göre kana daha hızlı bir şekilde karışan, dışarından alınması zorunlu olan ve vücudun üretemediği esansiyel amino asitleri yüksek oranda sunan Hardline Bipro 1400 gr, L-Leucine açısından da oldukça zengin bir bileşim sunmaktadır. Kas yapılanmasına ve protein dengesinin optimum seviyeye çıkmasına yardımcı olan Hardline Bipro, saf halde protein içerirken, barındırdığı BCAA yüzdesi ile diğer ürünlere göre çok daha yüksek verim elde edilmesini sağlar.

Orta uzunlukta granül polimerlerinden elde edilerek geliştirilen ve en uzun süreli enerji vermeyi amaçlayan Hardline Carbopure 4000 gr dayanıklılık kazanmada da son derece başarılıdır. Glikojen depolanmasına yardımcı olan, içeriğinde tatlandırıcılar, aromalar gibi herhangi bir katkı maddesi barındırmayan Carbopure, %100 saf halde kullanıcılara sunulmuştur. Antrenmanlardaki gerekli enerjinin karşılanmasını, glikojen depolarının dolmasını sağladığı gibi performans artışında da önemli bir rol oynar. Sağlıklı beslenme ve sportif performans yönü ele alındığında, karbonhidratların %85’i kompleks yapıda iken, diğer bileşenleri basit karbonhidratlardan oluşmaktadır. Dayanıklılık sporlarının final kısımlarında kas glikojen depolarının varlığı, kazanmak için son derece önemlidir. Vücutta yeteri kadar glikojen yoksa enerji yağlar ve proteinlerden tedarik edilmektedir. Bu da mide bulantısı ile birlikte yorgunluğa neden olur. Uzun süre yorulmadan bir antrenman geçirebilmek için dizayn edilen Hardline Carbopure, karbonhidrat takviyesi yapılmasını sağlar. Antrenmanlar için alınan yüksek kompleks karbonhidratlar ise boşalan glikojen depolarında en önemli rolü oynamaktadır.

 

 

Bu haber toplam 1953 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
SAĞLIK
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan ihraç kararları
Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri'nde çok sayıda general TSK'dan ihraç edildi.
En iyi samsun escort bayan ajansına davetlisiniz.
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech