Bugün; 23 Temmuz 2019, Salı
Sporculara Yüksek Performans Kazandıran Ek Besin Takviyeleri
Tarih : 2016.03.11  07:25:55
Sporculara Yüksek Performans Kazandıran Ek Besin Takviyeleri

Sporcuların vücut gelişimi için ihtiyaç duyduğu besin takviyesinin oranı, sporla uğraşmayanlara göre daha fazladır. Bu ihtiyaç besinlerden karşılanmak istendiğinde yüksek oranda vücuda yağ girmektedir. Yağ sporcunun kazanım yapmak isteyeceği en son şeydir. Yağ alınımının yanı sıra oranın kazanımının yapılması için yenilecek besin miktarı artacaktır. Çünkü gıdalarda bulunan amino asit, protein belli bir oranda vardır. Bu oran sporcunun ihtiyacını az miktarda tüketildiğinde karşılayamaz. Sporcunun gerekli olan amino asit ve proteini besin takviyelerinden alması gerekir. Gıda takviyeleri arasında bulunan Hardline BCAA 4:1:1 ATB6 120 Tablet, amino asit takviyesi konusunda oldukça etkili bir üründür ve kapsül formdadır. Lösin, Valin ve İzolösin oranını bulunduran Hardline BCAA bunlara ek olarak B6 vitamini de içerir. Bu sayede metabolik reaksiyon hızlanmış olur. BCAA peynir altı suyunda bulunur. Bu formun tüketilmesi kas gelişimini arttırır. Vücutta ihtiyaç duyulan kadar alınması önemlidir. Sporcuların alması gereken amino asit ve protein miktarı peynir altı suyundan üretilen besin takviyelerinden karşılanır. Kaslarda emilimi hızlandıran BCAA anabolik etkiye sahiptir. Antrenman sonrasında kas yıkımı karşılaşması mümkündür. Bunu büyük ölçüde azaltacak olan BCAA bulunduran gıda takviyeleridir. Yüksek performans çalışmaları sonrasında kas yırtılmaları ve kas ağrıları görülür. Ancak BCAA içeren gıda takviyeleri kullanılması sayesinde onarım hızlanır ve ağrılar hızlı bir şekilde geçmeye başlar. Böylece antrenmanlara daha hazır olabilirsiniz.

Sporcunun kas yapılanması ve büyümesine büyük etki sağlayan supplementler, enerji kazanımı da sağlamaktadır. Protein, Kreatin monohidrat, Taurin ve Kafein içeren Hardline Amino Full 300 Tablet gün içerisinde antrenmandan 30 dakika önce kullanıldığında enerji kazanımı sağlamaktadır. Pozitif nitrojen dengesi oluşturmada etkili olan bileşenleri sayesinde sporda kazanım daha fazla olmaktadır. Enerji alımı sayesindeyse sporcu uzun süre çalışma fırsatı yakalar. Amino Full ürünü kana emilim bakımından önemlidir. Kalbi yormadan çalışma yapmanızı sağlar. Kas gelişiminde ve hızlı büyümede maksimum seviyeye sahiptir. Güç gerektiren antrenmanlarda enerjiyi kazandıran Kretain ve Taurindir. Enerji sayesinde yüksek oranda performans kazanımı yapılır. B6 vitamini bulundurması en yüksek oranda protein sentezinin yapılmasına olanak vermektedir. Süt ve soya ürünleri ile Fenialanin içermesi bakımından alerjisi olanların içerik kontrolü yaparak kullanması yararlı olacaktır.

Son zamanların en çok popüler olan amino asit takviyelerinden olan Hardline ARG 1250 120 Tablet Arjinin içeriğine sahiptir. Arjinin içeriği sayesinde pump etkisi yaratılarak, kaslara besin ve oksijenin daha fazla taşınması sağlanır. Oksijen taşınması sayesinde laktik asit oluşumu ertelenir. Sporcu yorgunluk hissine kapılmaz. Testosteron seviyesini de arttıran Hardline ARG, sporcunun kas kütlesi kazanmasında ekstra olanak sağlar. Hardline ARG ürününde bulunan Arjinin vücutta sentezlenemeyen ve dışarıdan alınması zorunlu olan amino asit türüdür. Bu amino asit türünü içeriğinde bulunduran Hardline ARG sayesinde büyük ölçüde kazanç sağlanır. Hardline ARG 1250 kullananların amacı hızlı toparlanma sağlaması, kas ağrısını gidermesi, geç laktik asit oluşturması ve pump etkisi yaratmasıdır.

Hızlı vücut gelişimi isteyen sporcuların kullanması gereken supplementler tercih edilirken sağlık için ciddi yan etkisinin olmadığı, saf maddelerden üretildiği ve güvenli olduğu bilinmelidir. Hardline Creapure 120 Tablet ürünü patentli bir üründür. Alman firmasının ürettiği ek besin takviyesidir. Hardline Creapure, kreatin monohidrat içermektedir. Yüksek saflıkta servis başına 1300 mg bulundurur. 120 kapsüle sahiptir ve toplamda 60 servis tüketilmesine olanak verir. Kullanıcılarının memnun kaldığı ürün arjinin, glisin ve metionin amino asitlerini içermektedir. Enerji kaynağı olan Adenosie Triphosphate miktarının fazla olması, enerji kazanımını büyük ölçüde etkilemektedir. Antrenman öncesinde tüketildiğinde performans ve güç kazanımı yüksek seviyede olacaktır, Kas kütlesinin artması ve yenilenmesi için istenilen tüm özelliklere sahip olan Hardline Creapure 120 Kapsül, hayvansal kaynaklı da değildir. Emiliminin yüksek olması daha hızlı yarar almayı sağlar. Bir servisinde 2 kapsül tüketilir. Kullanım yapılırken 200 mg suyla birlikte tüketilmesi önerilir. Uzun süreli antrenman yapan kişilerin 4 porsiyon yani 8 kapsül tüketmesinde de sakınca yoktur. Tercih edeceğiniz besin takviyeleriyle ilgili sayısız kullanıcı yorumu vardır. İster web satışı bulunan internet sitelerinden satın alan kullanıcı yorumlarını inceleyebilir, isterseniz forum sitelerine girerek ürünler hakkında olumlu yorumları görebilirsiniz.

Bu haber toplam 2154 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
SAĞLIK
YAZARLAR
FACEBOOK
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
İlk annelik yaşı 25´e çıktı
İlk annelik yaşı 25´e çıktı
En iyi samsun escort bayan ajansına davetlisiniz.
ANKET
Hangi Belediyelerin Çalışmalarından Memnunsunuz ?
Selçuklu Belediyesi
Meram Belediyesi
Karatay Belediyesi
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber | joyetech